Plusy zakupu domu szeregowego nad morzem

Data dodania: 01.10.2019


Dom to marzenie wielu z nas. Posiadanie własnego domu i przestrzeni, w której można spędzać czas ze swoją rodziną daje poczucie satysfakcji oraz spełnienia. Zakup domu nad morzem może jednak wiązać się ze sporymi kosztami już na samym początku inwestycja w działkę często sprawia wrażenie nierealnej. Obecnie istnieje jednak wiele możliwości jak stać się posiadaczem domu nad morzem i nie wydać więcej funduszy niż na mieszkanie w mieście. Odpowiedź jest prosta domy szeregowe.

Nowe apartamenty w zatoce gdańskiej

Osiedle domów szeregowych

Nowo powstające osiedle domów szeregowych zlokalizowane w Kołobrzegu mieści się trzy kilometry od centrum miasta. W spokojnej i malowniczej okolicy powstaje aż 129 domów szeregowych, które są dobrą inwestycją i ulokowaniem funduszy. Na atrakcyjność tego miejsca wpływa przede wszystkim lokalizacja. Kołobrzeg jest popularnym uzdrowiskiem, znajdziemy tutaj wiele centrów odnowy, ale również miejsc kulturowych, w których odbywają się różnorodne wydarzenia jak wystawy czy koncerty popularnych zespołów. Co najważniejsze Kołobrzeg jest miastem, w którym przez cały rok tętni życie. Jeżeli planujemy zamieszkać tutaj z dziećmi, to w Kołobrzegu funkcjonuje podstawówka i liceum, które cieszy się dobrymi opiniami. Dzieci będą zachwycone bliskością morza i z pewnością pokochają spędzanie czasu na świeżym powietrzu, co pozytywnie wpłynie na ich rozwój.

Dom szeregowy to niższe koszty utrzymania

Utrzymanie domu szeregowego wiąże się z niższymi kosztami niż domu wolno stojącego. Domy szeregowe tworzą w pewnym sensie społeczność, w której obowiązuje odpowiedzialność zbiorowa, dlatego nie będziemy musieli martwić się o równy dojazd do posesji lub odpowiednie oświetlenie, ponieważ to leży w kwestii Zarządu Osiedla. Domy szeregowe, z racji tego, iż są ulokowane obok siebie zapewniają mniejsze wymagania ogrzewania ich w porze zimowej. Kiedy każdy dom jest ogrzewany temperatura dłużej się w nich utrzymuje, co zapewnia niskie rachunki za ogrzewanie.

Osiedle zamknięte to bezpieczeństwo

Osiedle domów szeregowych jest otoczone płotem, a wejście na teren posesji jest możliwe tylko dla jego mieszkańców. Automatyczne bramy można otworzyć za pomocą własnego smartfonu lub dedykowanego pilota. Do każdego domu przynależy ogródek, taras i dwa miejsca postojowe. Infrastruktura osiedla jest zaprojektowana w taki sposób, aby każdy mieszkaniec mógł swobodnie się po nim poruszać, a także przyjmować gości. Dla nich stworzone są specjalne miejsca postojowe, które nie przeszkadzają w komfortowej poruszaniu się po osiedlu. Dlatego dom szeregowy nad morzem to znakomita alternatywa mieszkania nad morzem.

Sprawdź producenta – Piła formatowa – która przyda się na każdej budowie.