Apartamenty nad morzem – zamieszkaj lub wynajmij!

Data dodania: 02.07.2018


Zauważyłeś że nadmorskie kurorty już od kilku lat przeżywają prawdziwy rozkwit popularności? Wygodnymi i przestronnymi apartamentami nad morzem zainteresowali się nie tylko spragnieni słońca turyści, ale także inwestorzy, poszukując źródeł zysków właśnie tutaj. To nie powinno być dla nas zdziwieniem – nadbałtyckie plaże niemal przez cały rok przyciągają swoim urokiem oraz właściwościami zdrowotnymi. Latem korzystają z nich amatorzy wysokich temperatur i opalenizny, wiosną oraz jesienią chętnie przyjeżdżają tu seniorzy oraz osoby pragnące zadbać o stan swojego zdrowia. Prawdą jest także to, że wymagania Polaków odnośnie lokali oferujących nocleg również wzrosły – standardowe kwatery w zatłoczonych hotelach odchodzą już do lamusa – teraz coraz chętniej turyści korzystają z takich opcji, jak apartamenty nad morzem. To bardzo wygodna opcja na nocleg zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i grup znajomych.

Domy działki Szczecin

Domy bliźniaki Kołobrzeg

Kiedy jesteśmy już zdecydowani na kupno nieruchomości nad morzem i późniejszy jej wynajem, musimy już na wstępie określić naszą grupę docelową – pamiętajmy o tym, że osoby z wyższych sfer będą miały dużo inne wymagania odnośnie standardu lokalu niż grupa studentów. Dla osób z wyższych sfer odpowiedni będzie luksusowy apartament nad morzem, w którym będą mogli cieszyć się przestronnymi wnętrzami i najwyższym poziomem komfortu. Również okolica powinna mieć podwyższony standard – luksusowy apartament nad morzem nie może znajdować się poza centrum lub bardzo daleko od plaży. Grupy znajomych lub rodziny preferują raczej mniejsze apartamenty lub nawet pojedyncze pokoje – w przypadku tych osób nie ma znaczenia jakość wykończenia lokalu czy dostępne w nim sprzęty, skupiają się one raczej na cenie i dostępności nieruchomości. Kiedy mamy w planach zakup takiej nieruchomości, jak apartament nad morzem, który będzie naszym prywatnym lokalem, który za jakiś czas odsprzedamy z zyskiem – nie oszczędzajmy na jakości. Warto jest wybrać lokal o nowoczesnym kształcie z piwnicą lub przynajmniej komórką lokatorską do przechowywania zbędnych przedmiotów. Jeżeli myślisz, że znalezienie idealnego apartamentu będzie proste – nic bardziej mylnego. Pomimo tego, że deweloperzy budują coraz więcej apartamentowców, nad polskim morzem przeważają wciąż nieruchomości rodem z poprzedniej epoki. Właśnie dlatego warto jest skorzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się wyszukiwaniem najlepszych nieruchomości na rynku.  

Jeśli chodzi o apartamenty nad morzem na wynajem – kluczowe będzie ich położenie, czyli lokalizacja inwestycji. Najlepiej, jeśli lokum będzie położone najwyżej kilkaset metrów od plaży. Kiedy z okien turyści będą mogli podziwiać wschody lub zachody słońca nad wodą – jest to dla nich idealna opcja. Jeżeli myślisz o takiej inwestycji, jak dom nad morzem – sprawdź wcześniej jakie będziesz miał sąsiedztwo i czy w okolicy nie jest planowana budowa trasy szybkiego ruchu!

Apartamenty w Kołobrzegu