Dlaczego warto zamieszkać nad morzem?

Data dodania: 26.10.2018


Korzyści zdrowotne związane z mieszkaniem nad morzem są tak wyraźne, że naukowcy, którzy badali ten temat, twierdzą, że powinno być budowanych jeszcze więcej mieszkań i niedrogich nieruchomości wzdłuż brzegów Polski, aby zwiększyć liczbę osób, jakie mogą w nich zamieszkać. Analiza danych wykazała, że mieszkańcy, których mieszkania Kołobrzeg zapewniają widok na morze, są dużo szczęśliwsi niż ich zamknięci na lądzie sąsiedzi.

Jest to pierwszy argument, w którym znajduje się wytłumaczalny związek między zdrowiem a bliskością wody, którą naukowcy często z lubością nazywają „niebieską przestrzenią”.

Domy nad morzem – znajdź swoją niebieską przestrzeń!

Badania pokazują, w jaki sposób szum fal zmienia schematy fal w mózgu, kołysząc człowieka i wprowadzając go w stan głębokiego odprężenia. Ten relaks sam w sobie może pomóc odmłodzić umysł i ciało. Nieruchomości Kołobrzeg mają też to do siebie, iż ludzie mieszkający w nich stają się bardziej czujnymi i aktywnymi. Osoby, które odnalazły swoją niebieską przestrzeń są w znacznym stopniu związane z niższymi poziomami cierpienia psychicznego, czego o dziwo nie można potwierdzić wynikami tych samych badań prowadzonych w kontekście zielonej przestrzeni.

Nikt więc już nie powinien mieć wątpliwości co do tego, dlaczego warto mieszkać w towarzystwie fal, szumu morza i bezkresnego błękitu. Całe szczęście, żyjemy w kraju gdzie jest to możliwe – zatem nie pozostaje nic innego jak właśnie już dzisiaj zacząć szukać swojego kawałka raju na ziemi. Każdy ma taką szansę!